Täiesti suvaliselt netiavaruses kolades heegeldatud pühademunadele sattudes hakkas mõte jooksma. Puuvillast lõnga hetkel jagub küllaga, nii uusi tokke kui ka erinevas suuruses lõnganutsakuid, nii et läks heegeldamiseks. Leiutasin ise, uurisin googles leiduvatelt piltidelt ja kolasin pisut ka youtube's. Nii sai valmis 40 muna. Pärismunade suurusega võrreldes L, M ja S suuruses ning kaseokstele riputamiseks pisimunad.
Lõng: Schachenmayr Catania Originals
Konks nr 2,5.
--------------------------------------------------
1. Päris esimestena valminud heegeldatud umbes M suuruses pühademunad koos lõngajäägi-jänku (nelja erinevat roosat tooni lõnganutsakud heegeldasin jänesesse) ja tibuga. Kõige esimene muna oli puhas omalooming ja kuna see tuli kujult pisut praak, siis koorus sellest lõpuks hoopis tibu. Katsetasin kinnissilmustega ja ühekordsete sammastega pühademune.
2. Triibulised, umbes L suuruses pühademunad, kõik heegeldatud ühekordsete sammastega. Kuus neist on kahe värviga heegeldatud, ühele on triibumuster hiljem eraldi peale tikitud. Pildil näevad kõik ühesugused välja, kuid peos hoides on tunda, et tikitud pühademuna ei ole nii reljeefne, kui teised. Isiklikult mulle meeldib kahe värviga heegeldatud ja reljeefsem variant rohkem.
3. Tavalised, kinnissilmustega heegeldatud umbes S suuruses munad. Tegin neid erinevate värvidega neliteist tükki, saab mööda kodu kaunistuseks laiali sättida.
4. Ja siis viimased, tõelised pisimunad, mis heegeldasin spetsiaalselt kaseokstele riputamiseks. Kaseoksad ei taha eriti raskust kanda ja sellepärast siis sellised pisid. Pikkus jääb neil umbes 2-2,5 cm kanti, eks sõltub heegeldamise tugevusest. Neid tegin ka neliteist, esialgu, võibolla aasta pärast enne kevadpühi nikerdan neid juurde. Mul on kaseoksi kevadpühadel alati vähemalt kolmes vaasis ja kõigile võiks jaguda.
Pühademune pildistasin vanadest ajalehtedest meisterdatud kausis ja kausi tegijaks oli mõni aasta tagasi mu noorim tütar, kes hetkel on 11a.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar